Jak działa skup samochodów?

0 Comments

Skup samochodów, skup aut, autoskup, autohandel, nazywa się to w różny sposób, ale zwykle chodzi o to samo. O kupowanie i sprzedaż samochodów. My zajmujemy się kupnem aut osobowych i dostawczych. Zasada działania jest prosta. Klienci, którzy chcą sprzedać swoje samochody kontaktują się z nami w wybranej przez siebie formie. Udostępniamy kilka kanałów kontaktu, począwszy od tradycyjnych i najszybszych czyli numeru telefonu (+48514704444), przez typowo internetowe jak email (skupautbdg@gmail.com), formularz kontaktowy na stronie https://autoskupbydgoszcz.com.pl, po najnowsze czyli kanały społecznościowe na Facebooku gdzie można się skontaktować przez Messengera, wizytówkę Google oraz komunikator WhatsApp.

Sprzedaj auto już dziś - skup aut w Bydgoszczy czeka na Ciebie!

Gdy klient się skontaktuje z nami, to prosimy o krótkie opisanie przedmiotu sprzedaży, podstawowe dane jak marka, model, silnik, rocznik, stan samochodu, miejscowość i najważniejsze cena za auto! Przysłanie zdjęć jest mile widziane i łatwiej jest ocenić wartość pojazdu. W przypadku gdy auto jest uszkodzone, to warto wiedzieć czego dotyczy usterka, gdyż może to mocno wpłynąć na cenę samochodu. Bywają usterki mniej lub bardziej kosztowne w naprawie, a czasem niektóre eliminują auto z dalszego ruchu, gdyż ich naprawa jest nieopłacalna lub wymaga ingerencji w elementy konstrukcyjne pojazdu (na przykład przerdzewiała podłóżnica lub mocowania “wózka” zawieszenia). Tak uszkodzone auta złomujemy. W niektórych przypadkach umawiamy się na wycenę auta na miejscu u klienta, po oględzinach, kiedy klient nie wie jaką by chciał uzyskać cenę za swój samochód lub ciężko jest ocenić jego stan.

Skoro jesteśmy już przy umawianiu, to jesteśmy w tej kwestii elastyczni i dopasowujemy się do klientów, do ich wolnego czasu. Zwykle jest to możliwe w 7 dni w tygodniu, przez cały dzień, również wcześnie rano jak i późnym wieczorem. Gdy jesteśmy już po oględzinach i dogadaliśmy wszystkie szczegóły, to przychodzi czas na załatwienie formalności czyli spisanie umowe sprzedaży auta (w przypadku osób fizycznych) lub wypisania faktury sprzedaży (w przypadku firm i instytucji). Po dokonaniu formalności wypłacamy pieniądze od ręki w formie gotówki lub w przypadku zakupu od firmy lub instytucji płacimy przelewem na konto firmowe (np. przy zakupach od kwoty 15000 zł i więcej). Ostatnim elementem transakcji jest przekazanie dokumentów i kluczy do samochodu. Zwykle jest to dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli wydano, numer karty jest zapisany w dowodzie rejestracjnym lub jeśli nie wydano to zamiast numeru jest taka adnotacja) i polisa ubezpieczenia OC. Jeśli auto ma zatrzymany wirtualnie dowód rejestracyjny, to należy przekazać również pokwitowanie od organu zatrzymującego dokument. W przypadku aut z instalacją gazową LPG warto mieć też homologację na zbiornik gazowy. Jeśli brakuje jakiegoś dokumentu, to możemy odzyskać go sami, gdyż dziś nie jest już potrzebny właściciel wpisany w dowód rejestracyjny, wystarczy dokument nabycia pojazdu, lecz odzyskanie dokumentów lub uzyskanie odpisów ich wydania często jest odpłatne i wymaga poniesienia kosztów. Klient, który nie jest właścicielem z dowodu rejestracyjnego, musi przekazać nam oryginały dokumentów nabycia, czyli umowy sprzedaży lub faktury sprzedaży. Ich ciągłość jest konieczna do zarejestrowania auta na nowego właściciela.

Teraz zostaje już tylko załadowanie auta na lawetę i cieszenie się z udanej transakcji!

Sprzedaj swoje auto szybko i bez stresu - skup aut w Bydgoszczy to najlepsze rozwiązanie!

Related Posts